خبر خبر

اجراي مديريت سبز در فرودگاه مهرآباد
اقدامات فرودگاه مهرآباد در راستاي اجراي برنامه مديريت سبز سهم بسزايي در صرفه جويي و استفاده بهينه از منابع انرژي داشته است.

اقدامات فرودگاه مهرآباد در راستاي اجراي برنامه مديريت سبز سهم بسزايي در صرفه جويي و استفاده بهينه از منابع انرژي داشته است.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه مهرآباد، میرسعید صفی نیا، مدیر کل فرودگاه با اعلام این خبر گفت: بنا به دستورالعمل اجرایی مدیریت سبز، این مهم در مواردی شامل مدیریت مصرف انرژی، آب، مواد اولیه، تجهیزات و کاغذ و کاهش مواد جامد زاید و بازیافت آنها در فرودگاه مهرآباد اجرا شد.

صفی نیا تاکید کرد: با توجه به اینکه فرودگاه مهرآباد از گستره مساحت بزرگی برخوردار است وهمچنین حجم بالای تجهیزات و زیر ساخت های الکتریکال و مکانیکال را شامل می شود، حرکت در مسیر ایجاد فرودگاهی سبز نیازمند تلاش جدی است.

 صفی نیا گفت: اقدامات اجرایی فرودگاه در این راستا شامل  کنترل سیستم های روشنایی و حرارتی برودتی و تهویه مطبوع، کنترل تجهیزات اداری، مدیریت مصرف آب، مدیریت پسماند، مدیریت میزان مصرف تجهیزات و امکانات روزانه، استفاده از فناوری پاک و انرژی های تجدید پذیر، فرهنگ سازی و توسعه مدیریت انرژی و برنامه ریزی برای بهبود سیستم های تاسیساتی مصرف انرژی بوده است.

وی گفت: ما در حوزه بهبود زیرساخت ها در مصرف انرژی  و آب به صرفه جویی قابل توجهی دست یافته ایم و تلاش داریم این اقدامات را در مسیر ایجاد فرودگاهی سبز ادامه دهیم.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد