خبر خبر

شمارش معکوس براي بهره برداري از سيستم سوئيچينگ مهرآباد / افتخاري بر افتخارات صنعت هوانوردي
تعويض ونوسازي سيستم سوئيچينگ مهرآباد بعد از 25 سال به دست تواناي متخصصين شرکت فرودگاههاوناوبري هوايي ايران وفرودگاه مهرآباد افتخاري بر افتخارات صنعت هوانوردي ومقابله با تحريم هاي ناجوانمردانه عليه ايران اسلامي است .

تعویض ونوسازی سیستم سوئیچینگ مهرآباد بعد از 25 سال به دست توانای متخصصین شرکت فرودگاههاوناوبری هوایی ایران وفرودگاه مهرآباد افتخاری بر افتخارات صنعت هوانوردی  ومقابله با تحریم های ناجوانمردانه علیه ایران اسلامی است .

به گزارش روابط عمومی به نقل از صفی نیا مدیر کل فرودگاه بین المللی مهرآباد گفت : سامانه سوئيچينگ در فرودگاه  ارتباط بين گيرنده و فرستنده و همچنين مکالمات بین برج مراقبت پرواز و خلبان را برقرار میکند و منجر به تبادل اطلاعات کلامی میشود

 صفی نیا  گفت : فرودگاه مهرآباد بعنوان پرترافیک ترین فرودگاه کشور ملزم به داشتن بروزترین تجهیزات هوانوردی است. لذا باید سامانه سوئیچینگ و فرستنده و گیرنده های ثابت این فرودگاه نیز از قابلیت های بالایی برخوردار باشند.وبا استانداردهای روز فرودگاهی مجهز می باشد .

وی بیان نمود  : تعویض تجهیزات عملیاتی به صورتی که خللی در عملیات هوانوردی ایجاد نگردد کار بسیار فنی و ظریفی است و هر دو اداره کل ارتباطات و ناوبری هوایی به همراه اداره الکترونیک فرودگاه مهرآباد وتعامل وهمکاری برج مراقبت مهرآباد با برنامه ریزی دقیق عملیات نصب این سامانه ها را در سه فاز نصب فرستنده ها و گیرنده ها و نصب سامانه سوئیچینگ وفاز سوم نصب رک سوئیچینگ وکنسول تکنیکال طراحی شده است  و در فاز اول و در سه هفته کاری موفق به نصب ۱۸ فرستنده جهت پشتیبانی از ۹ فرکانس عملیاتی فرودگاه مهرآباد شدند.فاز دوم نیز از 18 فروردین آغاز ودر 26 فروردین به شرکت خارجی خریداری شده جهت تست وتحویل گرانتی تحویل داده می شود صفی نیا گفت : کلیه زیر ساخت های نصب سوئیچینگ وپوزیشن های آن  جهت تست وتحویل نهایی مهرآباد در حال انجام می باشد .وتقریبا 90 درصد کار انجام گردیده است .واین یک افتخار برای مهندسی بومی متخصصین داخلی می باشد که بدون هیچگونه وابستگی به شرکت سازنده این سیستم را نصب می نمایند وبا این اقدام صرفه جویی ارزی قابل توجهی در نصب وراه اندازی انجام می گردد .

وی بیان نمود : لازم به ذکر است عمر سامانه سوئیچینگ فعلی فرودگاه مهرآباد ۲۵ سال و فرستنده و گیرنده های آن  ۱۰ سال می باشد.

صفی نیا گفت : این پروژه با اعتباری بالغ بر 1میلیاردو 500 میلیون تومان از محل اعتبارات شرکت فرودگاهها وناوبری هوایی ایران در حال انجام می باشد .

صفی نیا گفت : تا پایان خرداد  سوئیچینگ جدید مهرآباد عملیاتی می گردد .

 

-------------------------------------
نظرات