خبر خبر

بايد مرز سلطه پذيري و سلطه ستيزي روشن باشد/ امروز هيچ کشوري حق دخالت در امور ايران را ندارد
وزير راه و شهرسازي تاکيد کرد: بايد مرز سلطه پذيري و سلطه ستيزي براي ما کاملا روشن باشد.

وزير راه و شهرسازي تاکيد کرد: بايد مرز سلطه پذيري و سلطه ستيزي براي ما کاملا روشن باشد.

محمد اسلامي در مراسم 12 بهمن و سالگرد ورود امام خمینی (ره) در ترمینال یک فرودگاه مهرآباد، ضمن تبريك اين روز به مردم ايران، گفت: بنده از همه برگزاركنندگان و دستاندركاران بوي‍ژه جناب آقاي مه آبادي مديرعامل شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران و پيشكستوتان صنعت هوانوردي تشكر ميكنم.

وزير راه و شهرسازي اساس نظام جمهوري اسلامي را تقوا دانست و گفت: ما بايد همواره خودمان را در پيشگاه خداوند ببينيم و همواره براي پيشبرد اهداف كشور جانفشاني كنيم.

وي خاطرنشان كرد: دشمن ما از بدو پيروزي انقلاب اسلامي تا كنون نقشههاي متعدد و توطئههاي ريز و درشتي با اجماع شبه جهاني عليه انقلاب را  كشيدهاند كه همگي با شكست مواجه شده است.

وزير راه وشهرسازي با تاكيد بر اينكه امام راحل همواره با سلطه مبارزه كرده است، گفت: انقلاب هدف سلطهستيزي داشت و ‌اگر قرار بود كه ما فرمانپذير باشيم هرگز نيازي به انقلاب و تقديم هزاران شهيد نداشتيم.

وي با اظهار به اينكه ما هر چه داريم از شهدا است، افزود: مرز سلطهپذيري و سلطهستيزي بايد كاملاً براي ما روشن باشد چرا كه در زمان حكومت شاه منابع كشور در اختيار سلطه بود و اولويتها و برنامهها بر اساس نظام سلطه تعريف ميشد.

اسلامي با بيان اينكه سلطهستيزي يعني در اوج عزت قرار گرفتن توضیح داد: در زمان حكومت شاه حدود 50 هزار مستشار آمريكايي در ايران فعاليت داشتند و در بیشتر مشاغلي كه در اختيار اين افراد بود ايرانيها حق فعاليت نداشتند اما امروز در شرايطي قرار گرفتهايم كه ‌آخرين توطئههاي آنها يعني جنگ اقتصادي با شكست روبرو ميشود.

وي افزود: اما ما امروز در شرايطي به سر ميبريم که زيرساختها و تراز اقتصادي،‌ كشور بسيار مستحكم است و از سوي ديگر داراي مردمي بسيار هوشمند و توانمند داريم.

اسلامي تاكيد كرد: ايران كشوري پرجمعيت، ‌داراي مردمي با استعداد و ذخايري ارزشمند است و اين را هم مي‌دانند كه اگر ايران به فناوریهای پيشرفته دست پيدا كند كسي توان مقابله با آن را ندارد از همين رو سعي بر ايجاد تفرقه و برنامههایي از اين دست دارند.

وزير راه وشهرسازي در پایان تاکید کرد: امروز ما با كشورهايي روبرو هستيم كه میگویند ما نميتوانيم براي منابع خود تصميمي بگيريم اين در حالي است كه ما امروز در شرايطي هستيم كه كشوري حق ورود به مسائل داخلي كشور ما را ندارد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد