خبر خبر

امام خميني(ره) عصاره همه خوبي‎ها بود/ توسعه کشور در چهار دهه تحريم
رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در جشن چهلمين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي گفت: در اين چهار دهه و عليرغم تحميل جنگ و انواع تحريم‌هاي سخت و فلج کننده، کشورمان در بسياري از عرصه‌هاي مختلف از جمله بهداشت و سلامت، علم و فناوري، کشاورزي، هوا - فضا، موشکي، هسته اي، صنايع دفاعي، نانو، بايو تکنولوژيکي و زيرساخت هايي صنعتي، ارتباطي و مواصلاتي از جمله شبکه راه‌ها و پايانه‌هاي هوايي، دريايي، ريلي و جاده‌اي در حد گسترده‌اي توسعه يافته است.

رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در جشن چهلمين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي گفت: در اين چهار دهه و عليرغم تحميل جنگ و انواع تحريم‌هاي سخت و فلج کننده، کشورمان در بسياري از عرصه‌هاي مختلف از جمله بهداشت و سلامت، علم و فناوري، کشاورزي، هوا - فضا، موشکي، هسته اي، صنايع دفاعي، نانو، بايو تکنولوژيکي و زيرساخت هايي صنعتي، ارتباطي و مواصلاتي از جمله شبکه راه‌ها و پايانه‌هاي هوايي، دريايي، ريلي و جاده‌اي در حد گسترده‌اي توسعه يافته است.

رحمت اله مه آبادی در مراسمی با شکوهی که به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ترمینال یک مهرآباد برگزار شد، طی سخنانی گفت: چهل سال پیش شب‌شهر و زمستان‌خانه ما، پس از 2.5 هزاره تاریکی و سردی، بازگشت روز و روشنی و گرمای تموز را با ظهور و تابش خورشید روح‌اللهی، برای اولین بار جشن گرفت. حضرت خورشید و معمار فلک‌هیبت ما، روزولایت و نوعمارتی را بنا نهاد که عمرش، امروز به چهل سال رسید.

وی ادامه داد: او (امام خمینی(ره)) مسیری را بنا نهاد که ما فقط پس از چهار دهه رهروی نه چندان کامل، به قدرت بزرگ منطقه ای تبدیل و در تحولات جهانی نقش آفرین اصلی شده‌ایم. به گونه‌ای که رئیس جمهور آمریکا فقط در یک نطق انتخاباتی خود ۱۰ بار نام ایران بر زبان می راند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اظهار داشت: در این چهار دهه و علیرغم تحمیل جنگ و انواع تحریم‌های سخت و فلج کننده، کشورمان در بسیاری از عرصه‌های مختلف از جمله بهداشت و سلامت، علم و فناوری، کشاورزی، هوا - فضا، موشکی، هسته ای، صنایع دفاعی، نانو، بایو تکنولوژیکی و زیرساخت هایی صنعتی، ارتباطی و مواصلاتی از جمله شبکه راه‌ها و پایانه‌های هوایی، دریایی، ریلی و جاده‌ای در حد گسترده‌ای توسعه یافته است.

وی خاطرنشان کرد: در این روز و در این مکان که چهل سال قبل، محل طلوع خورشید ایران اسلامی بود؛گردهم آمده‌ایم تا از او و میراث گرانبهایش یاد کنیم. آمده‌ایم تا این حقیقت را بازگو کنیم امروز که انقلاب و انقلابیون به بلوغ چهل سالگی رسیده‌اند؛ بیش از پیش به بازگشت به امام و پیروی از اندیشه‌های نورانی او محتاجند. آمده‌ایم تا از خاطرات ظهورش و برکات حضورش بگوییم و بگوییم و درک کنیم؛ که او که بود.

مه آبادی در ادامه در تعریف و توصیف امام خمینی(ره) گفت: امام بت‌شکنی از ثلاله ابراهیم خلیل، مذل فرعون از جنس موسی کلیم، ناخدای سفینه نجات، چون نوح نبی. مسیحا نفس، مصطفی سیرت، علی فر، فاطمه عصمت، حسن خو و حسین قدرت."قرائتی دوباره و ناب از اسلام و قرآن که پس از غربتی چند صد ساله دوباره در همین مکان در گوشمان طنین انداز شد. مردی از جنس انتظار که طعم فجر را در کاممان نشاند و تلخی همه مظالم کوچههای تنگ مدینه و بیابانهای بیوفای کوفه را برد.

وی با بیان اینکه امروز گرد هم آمده‌ایم تا اندیشه کنیم که او برای چه آمد؟ افزود: او آمد و خود با همه بزرگیاش به ما گفت؛"من از بیرون آمده‏ام که خدمت به شما بکنم. من خادم شما هستم، من خادم ملت شما هستم. من آمده ‏ام که بزرگواری شما را حفظ کنم. من آمده‏ام که دشمن‌های شما را زمین بزنم. من آمده‏ام که ملت را یک ملت مستقلش کنم. دولت اگر پیدا بشود یک دولت مستقل باشد. من آمده‏ام که دست اجانب را از این مملکت کوتاه کنم. من آمده‏ام که رسوا کنم اینهایی که به اسم «ملیت»، به اسم ـ نمی ‏دانم ـ «قانون اساسی»، به اسم کذا می‏خواهند مسائل سابق را عود بدهند."

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها در ادامه به توصیف شخصیت حضرت امام خمینی(ره) از دیدگاه بزرگان جهان پرداخت و گفت: شاگرد یگانهاش و سکان‌دار کنونی انقلاب اسلامی، او را حقیقت فاخر، گوهری یکدانه و ذخیرهای نامید که خداوند او را در میان ملت ما قرار داد. کشیش یونانی، موستاکیس او را دست خدا بر روی زمین خواند. وودز ورث از او به مسیح معاصر و اشعه صلابت و سازش ناپذیری عیسی بن مریم تعبیر کرد. در نگاه نلسون ماندلا، رهبری منحصر به فرد بود. گورباچوف آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی، او را اثرگذار بزرگ در تاریخ جهان عنوان کرد که فراتر از زمان می‌اندیشید و در بعد مکان نمی‌گنجید. لنسر پروفسور اتریشی، او را کسی خواند که در نزدیک شدن انسان به خدا فصل جدیدی را گشود و سیر تکاملی انسان را تغییر داد. هوبر سوئیسی امام ما را شخصیتی خواند که از گذشته آمده بود، در حال زندگی می‌کرد ولی بیانگر و نمایانگر آینده بود. گروه دیگری از شخصیت‌های بین‌المللی هم او را، مسیح معاصر، هویت الهی انسان عصر حاضر، مرد افسانه‌ای، کلیم توانای جهانی، شعاعی از نور مطلق، شخصیتی همیشه پیروز، پدر مستضعفان، تاریخ ساز و معمار سده اخیر، صدای خدا و تجلی او در صورتی زیبا، نامیدند. با این حال امام خودش در اوج قدرت، اقتدار و محبوبیت، خویش را طلبهای ساده نامید. افتخارش را بسیجی بودن و حسرتش را پوشیدن لباس پاسداری می‌دانست.

مه آبادی با یادآوری اینکه امروز چهل بهار انقلاب را پشت سر گذاشته‌ایم آمده‌ایم که تا با هندسه انقلاب و ساختار نظامی که او بنا نهاد به درستی آشنا شویم، گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری باید خطوط اصلی هندسه انقلاب را به درستی درک و تبیین کنیم. باید با معماری و مبانی نظامی که او بنا نهاد آشنا شویم. طبق فرمایشات رهبری، براساس سخنان امام، موضوع «مردم»، «استقلال کشور»، «تدیّن و پایبندی به مبانی اسلامی»، «مبارزه با استکبار و زورگویی»، «مسئله‌ فلسطین»، «معیشت مردم»، «توجّه به مستضعفین و رفع فقر»، خطوط اصلی انقلاب هستند که از ترکیب آنها «هندسه‌ انقلاب» به‌دست می‌آید».

وی ادامه داد: امروز در تبیین شخصیت امام به عنوان حاکم باید درک کنیم که امام سیاست را از اخلاقیت و معنویت جدا نمیدانست. اسلام را هدف و سیاست و حکومت را وسیله نیل به این هدف می دانست. او حکومت را برای مردم، با مردم و در خدمت مردم میخواست. خدمت به محرومان را بالاترین عبادت دانسته و به مسئولان میفرمود مردم ولی نعمت ما هستند. امام میگفت: پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد. رمز پیروزی را ایمان و وحدت کلمه می‌دانست و میگفت: ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد و مادامی که ایمان در قلب شماست پیروزید. می‌فرمود با دنیا براساس احترام متقابل تعامل کنید. نه ظلم کنید و نه ظلم بپذیرید. در عین حال مردم را به دشمنشناسی و استکبارستیزی فرا میخواند و عدم اعتماد به دشمن را همواره به آنها گوشزد کرده و می‌فرمود: اگر دشمن شما را تشویق کرد بدانید راه را اشتباه رفته اید. او با ما از پایداری و خودباوری میگفت و میفرمود ما در جنگ به این نتیجه رسیدیم که باید روی پای خود بایستیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها، امام را بنده مخلص و به حق روح خدا خواند و گفت: در وجود نورانی امام اثری از خودخواهی و خودپسندی هرگز دیده نشد و عصاره همه خوبیها بود.

وی افزود: سید قوم ما را، باید فقیه و مفسری آگاه، ادیب و عارفی عمیق و فیلسوفی توانا و قهرمان اسفار اربعه دانست. او سیاستمداری شجاع و صادق و نمونه کامل جمع شدن علم و عمل و قدرت و عدالت بود. او را حاکمی باید خواندکه به رضایتمندی مردم نسبت به حکومت بسیار حساس بود. همواره خود را خادم ملت و خدمتگزار کوچک آنها مینامید. او مرد تکلیف و تکه کلامش خدای تبارک و تعالی بود. عالم را محضر خدا میدانست و میفرمود کاری کنید وقتی از اینجا رفتید در محضر خدا روسفید باشید. یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

مه آبادی در بخش پایانی سخنان خود به نمایندگی از خانواده بزرگ صنعت هوانوردی کشور و اولین خادمان روح خدا، از ترمینال یک فرودگاه بینالمللی مهرآباد اولین قدمگاه امام خمینی (ره)، مقدم وزیر راه و شهرسازی، همه مقامات اجرایی، پارلمانی، قضایی، روحانیون، امرای نظامی و انتظامی، مدیران و کارکنان صنعت هوانوردی و همه عزیزانی که برای پاسداشت یوم ا... 12 بهمن ماه حضور یافتهاند، را گرامی داشت.

وی همچنین با تسلیت ایام فاطمیه گفت: همزمانی این ایام با مراسم سالروز پیروزی انقلاب اسلامی سبب شد تا ما به احترام ایام شهادت یگانه دخت نورانی رسول مهربانی(ص) و حسب تأکید مقام عالی وزارت راه و شهرسازی مراسم امروز را مشابه سال قبل، شادمانه و مبسوط برگزار ننموده و فقط به وجوب ذکر و یادی از سید قوممان بسنده کنیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها در پایان ضمن آرزوی سلامتی رهبری معظم انقلاب و موفقیت دولت خدمتگذار، خداوند بزرگ را به عزت و عظمت حضرت صدیقه کبری سلام ا... علیها قسم داد تا کشور و ملت بزرگ ایران اسلامی را از همه بدیها، سختیها و گزند دشمنان دور کند و با پایان دادن هرچه زودتر به انتظار فرج امت اسلامی، نظام جمهوری اسلامی ایران را به دولت کریمه منجی عالم بشریت متصل فرماید.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد