خبر خبر

استاندارد سازي سطوح پرازي مطابق انکس 14
رنگ آميزي دوره اي و سالانه در فرودگاه مهرآباد مطابق با استاندارد هاي روز بطور تقريبي در 8 ماه گذشته حدود 200 هزار مترمربع انجام شده است .

سطوح پروازی فرودگاه بین المللی مهرآباد شامل دو باند پروازی هر کدام به طول تقریبی 20 هزار متر مربع ، پارکینگ هواپیما ، جاده‌های دسترسی فرودگاه و تاکسی وی ها می باشد که به صورت دوره ای و در زمان های مقرر بر اساس استانداردهای انکس ۱۴ رنگ‌آمیزی می شود.

مساحت کلی خط کشی شده درسطوح پروازی فرودگاه مهرآباد به طور تقریبی 200 هزار  متر مربع می باشد و رنگ آمیزی علائم و خط کشی آن با حدود 70 تن رنگ در طول 8 ماه گذشته و در چند مرحله  انجام شده است .

عملیات رنگ آمیزی سطوح پروازی به‌منظور بالا بردن سطح ایمنی پروازها و با هدف ارتقای ضریب ایمنی نشست و برخاست هواپیماها و تسهیل در پارک هواپیماها در موقعیت‌های مناسب و مشخص کردن مسیر تردد خودروها توسط کارکنان ماشین‌آلات اداره‌کل فرودگاه بین المللی مهرآباد انجام می گردد وقابل ذکر است که مهرآباد  جز محدود فرودگاه هایی است که عملیات خط کشی سطح پروازی توسط پرسنل خود فرودگاه انجام  می شود.

همچنین لازم به ذکر است در سال 97 تجهیزات  جدیدخودرو رنگ آمیزی سطوح پروازی مهرآباد توسط پرسنل اداره ماشین آلات مهرآباد طراحی شده است که با نصب 5 پیسوله مجزا و ارتقا مسیر پاشیدن رنگ از یک خط به 5 خط سرعت انجام عملیات رنگ آمیزی و خط کشی بسیار افزایش یافته است.

-------------------------------------
نظرات