خبر خبر

تدابير فرودگاه مهرآباد جهت آمادگي براي برقراري پروازهاي ايمن زمستاني
با توجه به نزديک شدن فصل سرما و ضرورت اقدامات پيشگيرانه وآمادگي هرچه بيشتر فرودگاه مهراباد در خصوص عمليات زمستاني اقدامات لازم براي آمادگي در برابر فصل سرما و برقراري ايمن پرواز ها انجام گرديد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه مهرآباد ؛ صفی نیا  مدير كل فرودگاه مهراباد گفت : خدمات رسانی مطلوب فرودگاهی به مسافران از اولویت های فرودگاه مهرآباد می باشد از این رو تدبیر لازم برای پیش بینی شرایط خاص در فصل زمستان اندیشیده شده و اقدامات لازم در این خصوص انجام گرفته است.

صفی نیا گفت : از ابتدای فصل پاییز ستاد عملیات زمستانی تشکیل گردیده که تا کنون  دو جلسه با واحدها وارگانها وسازمانهاي خدمت رسان فرودگاهي و ستادی جهت بررسی مسائل و ارائه راهکار های جدید برای مقابله با سرما و جلوگیری از تاخیرات پروازی به دلیل شرایط جوی و همچنین ارائه خدمات هر چه بهتر به مسافرین در زمستان تشکیل گردیده است.

وی از جمله مهمترین اقدامات انجام شده در خصوص آمادگی برای فصل زمستان به بررسی و رسیدگی به زیرساخت های نشست و برخاست هواپیما ،لکه گیری سطوح پروازی ، تجهیز خودورهای عملیات زمستانی ،  لایروبی جداول و آبروها ، جمع آوری برگهای درختان پاییزی و ابلاغ به شرکت های هواپیمایی در خصوص آمادگی برای اطلاع رسانی تاخیرات احتمالی به دلیل شرایط جوی و پاسخگویی به مسافران در این خصوص اشاره نمود و گفت : همه واحدهای فرودگاهی باید با نظارت کامل وآگاهی از وضعیت جوی وهمچنین تجهیزات لازم به استقبال عملیات زمستانی بروند .

صفی نیا همچنین از برگزاری مانور برفروبی خبر داد و گفت: در نظر داریم هر چه زودتر و در اولین فرصت قبل از آغاز فصل زمستان مانور برفروبی جهت آمادگی پرسنل عملیاتی و کنترل  و اطمینان از تجهیزات و امکانات فرودگاهی و شناسایی احتمالی نقاط ضعف این عملیات برگزار نماییم تا با اطمینان کامل به استقبال فصل سرما برویم.

ایشان  افزود : خوشبختانه امسال با خرید و تجهیز برخی خودروهای برفروبی و انجام اقدامات پیشگیرانه مشکلی برای آغاز فصل سرما و بارندگی نخواهیم داشت و امیدواریم بتوانیم بیش از پیش به مسافرین و مراجعین فرودگاهی در فصل زمستان ارائه خدمات نماییم.

-------------------------------------
نظرات