خبر خبر

قطع برق فرودگاه مهرآباد برارائه خدمات فرودگاهي بي تاثير بود
اجراي مانور مقابله با تهديدات سايبري فضاي ملي مجازي کشور با قطع برق و اينترنت در فرودگاه مهرآباد کليد خورد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه مهرآباد به منظور ارزیابی توانایی فرودگاه در شرایط اضطراری و نیز هماهنگی هر چه بیشتر عوامل فرودگاهی در شرایط اضطراری مانور پیش ارزیابی قطع برق در روز یک شنبه 15 مهر ماه با حضور گلیج مدیر کل دفتر مقررات فرودگاهی ، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل ،وفایی مدیرکل تجهیزات و تسهیلات فرودگاهی ،صفی نیا مدیر کل فرودگاه بین المللی مهرآباد در فرودگاه مهرآباد برگزار گردید .

گلیج در خصوص ضرورت انجام این مانور گفت :9 سناریو برای مقابله با تهدیدات سایبری در فضای ملی مجازی برای اجرا در نیمه اول آبان ماه تعریف شده است که شرکت فرودگاه در زمینه قطع برق و اینترنت در شرایط اضطراری و بحرانی باید مانور انجام دهد ؛یکی از موقعیت های حساس وتاثیر گذار شرکت فرودگاهها برای تست و انجام این مانور فرودگاه مهرآباد است که در 15 مهر ماه از ساعت 11:30 به مدت نیم ساعت مانور پیش ارزیابی در این خصوص انجام گردید.

در ادامه صفی نیا در خصوص قطع برق و استفاده از برق اضطراری فرودگاه حساس و پرترافیکی چون فرودگاه مهرآباد گفت :امکانات و تجهیزات این فرودگاه خوشبختانه بروز است ومیتوان گفت با قطعی برق در ارائه خدمات فرودگاهی هیچ وقفه ای ایجاد نخواهد شد زیرا با ایجاد چهار نوع برق در فرودگاه مشکلی پیش نخواهد آمد و این مانور برای کسب اطمینان بیشتر و اعتماد به تجهیزات برای ارائه خدمات بهتر واستاندارد است و ما با آمادگی برای مانور نهایی با حضور ارزیابان استانی می باشیم .

وفایی  در توضیح دستگاهها وتجهیزات  فرودگاه مهراباد گفت تمام تجهیزات فرودگاه مهرآباد در شرایط نرمال هستند و پیش بینی های لازم در خصوص شرایط اضطراری در فرودگاه پایتخت انجام گرفته است.

و این هماهنگی برای جلوگیری از اختلالهای احتمالی در شرایط اضطراری میباشد و من در اینجا تاکید مینمایم که استفاده بهینه از سیستم ها در شرایط بحرانی میتواند یک بحران را تبدیل به یک فرصت نماید .

در پایان   با قطع برق و   برقراری  برق اضطراری فرودگاه مهرآباد کلیه فعالیت های این فرودگاه بدون وقفه و بدون هیچ مشکل و قطعی برقرار گردید و این اقدامات مسیری است برای کاهش آسیب ها – افزایش بازدارندگی –تداوم در ارائه خدمات – ارتقاءامنیت پایدار و تضمین در مقابل تهدیدات و کارایی ژنراتورهای برق اضطراری از مهمترین دستاوردهای این مانورها می باشد .

-------------------------------------
نظرات