خبر خبر

برگزاري جشن فرزندان به تکليف رسيده کارکنان فرودگاه بين‌المللي مهرآباد
در روز دوشنبه 19 شهريور جشن تکليف 20 نفر از فرزندان همکار به تکليف رسيده با حضور مشاور مدير عامل ورئيس اقامه نماز شرکت فرودگاهها برگزار شد .

به گزارش روابط‌عمومی فرودگاه بین‌المللی مهرآباد؛ جشن تکلیف فرزندان پسر ودختر کارکنان این اداره‌کل که  به تکلیف رسیده اند برگزار شد . در این مراسم ائمه جماعات اداره کل، محمد عباسی مشاور مدیرعامل و رئیس ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، مدیرکل و معاونان فرودگاه بین‌المللی مهرآباد و فرمانده بسیج این فرودگاه حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم صفی نیا درباره اهداف برگزاری جشن به تکلیف رسیدن فرزندان گفت: شما از این تاریخ یک وظیفه شرعی برای انجام تکالیف دینی خود به گردن گرفته اید وما امروز دور هم جمع شده ایم تا این تکلیف را به شما تبریک عرض نمائیم.

صفی نیا جشن تکلیف را ترویج دین اسلام، و همچنین ایجاد  خاطره‌ای خوب در ذهن فرزندان به تکلیف رسیده همکاران شمرد  وگفت :  این روز  استقبال از تکالیف الهی را  به ارمغان می‌آورد و برگزاری این‌ مراسم‌ها از عوامل تاثیرگذاری است که کودکان و نوجوانان به اهمیت ادای تکلیف الهی آشنا می‌شوند .

در ادامه این مراسم محمد عباسی در صحبت با فرزندان به تکلیف رسیده گفت : امروز برای من که در کنار شما هستم تا این روز فرخنده را با هم جشن بگیریم روز با شکوه وماندگاری خواهد بود .وباید بدانیم امروز آگاهی‌ از احکام دینی خود را مرور وعهد می بندیم که به آنها پایبند باشیم و توجه به امر نماز و روزه و رعایت حجاب از جمله این احکام است.که باید به آنها عمل نمائیم .

عباسی بیان نمود : خداوند به همه انسانها کرامت انسانیت بخشیده ومی دانیم که  مهمترین باقیات و صالحات تربیت فرزندانصالح ورعایت کرامت انسانی فرزندان می باشد وتلاش نمائیم با سخت گیری های بی مورد انها را از مسائل دینی دور نکنیم زیرا در سختی همیشه اهرم بازدارنده‌یی می باشد که تبعات آن از خوبی هایش بیشتر است وتلاش نمائیم که  فرزندانمان را با نرمش به دین اسلام آشنا نماییم.

گفتنی است؛ در این مراسم 17 نفر خانواده از فرزندان کارکنان اداره‌کل که به سن تکلیف رسیده‌اند، همراه با خانواده‌هایشان حضور داشتند.ودر پایان با لوح تقدیر وهدایای فرهنگی از آنها تقدیر شد .

 

-------------------------------------
نظرات