خبر خبر

فرودگاه مهرآباد دستگاه برتر در اقامه نمازدستگاههاي اجرايي استان تهران شد
عملکرد مطلوب فرودگاه بين‌المللي مهرآباد در خصوص توسعه و ترويج فرهنگ اقامه نماز در سال 96 از سوي ستاد اقامه نماز استان تهران شايسته تقدير ويژه در بين تمام دستگاههاي اجرايي استان تهران شناخته شد.ودر بين 3 دستگاه برتر قرار گرفت .

در جلسه  ایی با حضور حجت الاسلام قندی رئیس ستاد اقامه نماز استان تهران ، صفی نیا مدیر کل فرودگاه بین المللی مهرآباد وعباسی مشاور مدیر عامل ورئیس ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاهها واعضای ستاد اقامه نماز در دفتر مدیر کل فرودگاه مهرآباد تشکیل شد فرودگاه مهرآباد به عنوان دستگاه برتر معرفی شد . 

 ابتدای این جلسه مهندس صفی نیا گزارش مبسوطی از عملکرد فرودگاه مهرآباد درباره تجهیز وزیبا سازی نمازخانه ها وهمچنین وضعیت اقامه نماز و نظم در برقراری نماز جماعت در تمامی  ترمینالها واجرای منظم برنامه های فرهنگی را ارائه کرد و گفت:  اکنون بالحمدالله  از لحاظ کمی در نمازخانه های فرودگاه مهرآباد کمبودی وجود ندارد  و باید در مسیر کیفی وفرهنگ سازی وارتقا خدمات حرکت کنیم.

 در ادامه حجت السلام قندی، رئیس ستاد اقامه نماز استان تهران  گفت: بخشنامه ها و دستورالعملها در این حوزه تکمیل و از همه جوانب در فرودگاه مهرآباد اجرا می گردد  اما این امر نظارت و پیگیری در خصوص ساعات پروازی با اوقات شرعی در پروازهای صبحگاهی را می طلبد.وخوشبختانه در چند ساله گذشته به این مهم هم پرداخته شده است .

ایشان تاکید نمود که از حجم مسافر ومراجعه کننده در فرودگاه مهرآباد غافل نباید شد واین امر باید تبدیل به فرصتی گردد که بتوانیم در حوزه نماز وکار فرهنگی با تاکید بر اوامر مقام معظم رهبری تبلیغات ویژه انجام دهیم .و با شفاف سازی و اطلاع رسانی در این حوزه و انعکاس اقدامات خوب فرودگاه مهرآباد می توان از حساسیت ها و تعهدات مدیران فرودگاهی به این مقوله تشکر کرد .

قندی در پایان گفت: من در اینجا حامل پیام تشکر ویژه مدیران کشوری از تلاش های بی شائبه مدیران ستادی و فرودگاهی در راستای زیباسازی و توجه به فریضه الهی نماز هستم و امیدوارم همچنان در این مسیر پر فیض قدم  های ارزشمند بردارید.ومی توان نمازخانه های فرودگاه مهراباد اکنون به استاندارد های یک نمازخانه ای کشور اسلامی در سطح بین المللی رسیده اند وهمانطور که بارها ودر جلسات مکرر اعلام نموده اند نمازخانه های مهراباد بعنوان الگو در سراسر کشور می باشند .

سپس عباسی، مشاور مدیرعامل و رئیس ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران اظهار کرد: به منظور ساماندهی اقامه نماز و همچنین نمازخانه ها در شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران تلاش بسیاری شده است و بحمدالله اکنون در تمامی فرودگاهها در زمینه نماز و نمازخانه ها به وضعیت خوبی رسیده ایم  و این مرهون پشتیبانی ستاد و همت مدیران فرودگاهی است.واکنون تقریبا در کلیه فرودگاهها ما به این استاندارد رسیده ایم .

در این حوزه ما در فرودگاه های کشور  سعی کرده ایم تا مطالبات مردمی را  در این خصوص گرفته وبرطرف کنیم و خوشبختانه در این خصوص موفق بوده ایم و نمونه بارز این موفقیت، اقدامات انجام شده در فرودگاه مهراباد است وخوشبختانه زبانزد و به نقل از خود مدیران کشوری، به عنوان نمونه و الگو در سراسر کشور مطرح می باشد.

در پایان این جلسه تفاهمنامه همکاری در خصوص تدوین برنامه های عملیاتی مشخص ، پیگیری وارزیابی مستمر ، اقدامات فی مابین ستاد اقامه نماز استان وفرودگاه مهرآباد امضاشد .

 

-------------------------------------
نظرات