خبر خبر

غیر ممکن با همت مهرآبادی ها ممکن می شود

علارغم ریسک بالای بروزرساني ديتاست(DMS) سيستم اتوماسیون رادار ريتيون فرودگاه  مهرآباد با دانش وتخصص متخصصان فرودگاهی  بعداز 21 سال این مهم با همت متخصصین مهرآباد انجام گردید .

به گزارش روابط عمومی فرودگاه مهرآباد : رستمی مدیر کل فرودگاه مهرآباد واکبری معاونت عملیات هوانوردی شرکت فرودگاهها وحبیب الهی معاونت هوانوردی مهرآباد  در نشست با حضور کارشناسان وروسای ادارات مراقبت پرواز وارتباطات وناوبری  از نزدیک در جریان عملکرد واقدامات این کارشناسان قرار گرفتند در ابتدای جلسه رستمی  گفت : غفلت از پتانسیل های داخلی متخصصین سیستم،  غفلت از ایمنی واستاندارد است وما با اعتماد به شما وکار بزرگی که انجام دادید  سازگاری مدیریت وتخصص را در برهه ایی از زمان برای تحقق سخنان رهبری که اقتصاد مقاومتی واقدام وعمل بود را به نمایش گذاشتید.

وی بیان نمود : بعد از سالها استفاده از رادار و به دنبال خرابي سيستم مدیریت ديتابيس(ِDMS) اتوماسيون رادارريتيونRaytheon  فرودگاه بين المللي مهرآباد عملا هرگونه تغییر در آن غیر ممکن می نمود از آنجایكه طی سالیان گذشته تغييرات فراوانی در فضاي كاري کنترلرها در TMA (منطقه کنترل فضای تهران ) فرودگاه مهرآباد انجام شده بود و این مناطق بر روی سیستم راداروجود نداشت ونمایش داده نمی شد واین یکی از معضلات صفحه رادار بود که کنترلرها با آن درگیر بودند ونمی توانستند دیتاهای جدید را وارد نمایند .

این مهم با عث بروز اشکالات اساسی در حفظ ایمنی و همچنین جلوگیری از تاخیرات ناخواسته  می گردید.که سالهای سال متخصصین هوانوردی ما با درایت وتعهد وتعامل برای سرپا نگه داشتن این سیستم تلاش بسیار نمودند.

اکبری معاونت عملیات هوانوردی در ادامه  بیان نمود با صحبت ها ونشست هایی که با کارشناسان فرودگاه مهرآباد  در خصوص امکان برطرف کردن اشکال ٫کار تحقيق و بررسي هاي دقيق كارشناسي جهت مشخص نمودن آنها، برای رفع عيب اساسي و امکان ساخت يك سيستم با PLATFORM جديد از سالیان گذشته اقدام گردیده بود ودر سال گذشته آن فرودگاه  با تشکیل كارگروهي متشكل از كارشناسان ومتخصصین واحد رادار و اتوماسيون اداره ارتباطات وناوبری واداره مراقبت پرواز فرودگاه مهرآباد وهمچنین پشتیبانی عملیات هوانوردی شرکت فرودگاهها وناوبری هوائی ایران  آغاز گردید که پس از سالیان سال بررسی و آزمایش يك سيستم با PLATFORM جديد بدون هیچگونه بهره مندی از دانش کارخانه سازنده و با عنایت خداوند متعال وبدست توانمند پرسنل این اداره کل ایجاد گردیده و پس از تست های لازمه و موفقيت در اين امر و اطمينان از عملكرد آن طرح بروزرساني ديتاست اتوماسيون رادار ريتيون كليد خورد وديتاست جديد از طريق سيستم DMSجدید بر روي اتوماسيون ريتيون با موفقيت با تلاش شبانه روزی وپر استرس متخصصین این اداره کل بارگذاري گرديد. وافتخار دیگری برای شرکت فرودگاهها وناوبری هوائی رقم خورد .ومن از همینجا تشکر همه مدیران ستادی را به شما اعلام می نمایم .

اکبری در ادامه گفت : با انجام اين مهم كليه اطلاعات جديد FIR مهرآباد وارد اتوماسيون ريتيون گرديد. که علاوه برافزایش ضریب ایمنی تسهيل در كنترل ترافيك TMA مهرآباد و امام خمینی (ره)محقق گردید .    

وما امروز در این مراسم از عزیزانی قدردانی می نماییم که به راستی می توان گفت کاری در حد یک اقدام ملی انجام داده اند وبرای تشکر از آنها اینجا باید خیلی زودتر جمع می شدیم .

رستمی در پایان گفت :  در سال گذشته که این مهم انجام گردید  بنا بفرموده مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی واقدام عمل بود  این مهم با وجود سالها تحريم بدون صرف هزينه هاي صدها هزار دلاري بعد از 21 سال انجام گردید و دانش آن بومی سازی شده"واین افتخاری است که متخصصین عملیات هوانوردی فرودگاه مهرآباد آن را کسب نموده اند ومن بعنوان مدیر کل فرودگاه افتخار می نمایم که در فرودگاهی چنین همدل ومتخصص خدمت می نمایم .

در پایان به 12 نفر از متخصصینی که سهم بیشتری در این مهم داشتند لوح تقدیر اهداء شد. 

-------------------------------------
نظرات