خبر خبر

صدای بهار در گردشگری هوائی /مهرآباد در نوروز 96 متفاوت خواهد بود

بمنظور نظم وبرنامه ریزی در انجام پروازها نوروزی وبا عنایت به افزایش ترافیک روز افزون در ایام تعطیلات  وبا توجه به حساسیت فرودگاه مهرآباد به عنوان بزرگترین فرودگاه با روزانه بیش از 380پرواز در پایتخت به نظر می رسد نیاز به توسعه وهمچنین ارتقاء خدمات فرودگاهی در ایام پیک اجتناب ناپذیرمی  باشد .

 

به گزارش روابط عمومی فرودگاه بین المللی مهرآباد : به نقل از رستمی مدیر کل از تدارک وارتقاء خدمات در  فرودگاه بین‌المللی مهرآباد  براي استقبال از بهار 96 و مسافران نوروزي و ارائه خدمات رساني تخصصي فرودگاهي به آنان خبر داد و بر رعايت حقوق شهروندان و تكريم مسافران و توسط همه ارگان‌ها وسازمان ها خدمت رسان  مستقر در فرودگاه تاکید کرد.

"کمیته تسهیلات نوروزی که در دی ماه شروع به فعالیت نموده در دومین جلسه خود با حضور همه معاونین وروسای ادارات اداره کل  با محور هماهنگي و بررسي راهكارها و انجام اقدامات لازم براي استقبال از مسافران در ايام نوروز 96 برگزار شد.

رستمی در کمیته تسهيلات نوروزي با اشاره به توسعه زيرساخت‌ها و فراهم‌سازي تجهيزات و امكانات مطلوب فرودگاهي گفت: درصدد هستيم نوروز خاطره انگيزي و متفاوتی را براي مسافرين رقم بزنيم.

وی از آمادگي و تدارك فرودگاه  براي استقبال، تكريم و خدمات‌رساني تخصصي فرودگاهي به مسافران و زائران نوروزي خبر داد.

وی در اين خصوص گفت: خوشبختانه با توسعه زيرساخت‌ها، بازگشايي فضاها در ترمينال‌هاي پروازي، افزايش كانترها و گيت‌هاي خروجي، افزايش دستگاه‌هاي بازرسي، وضعيت مطلوب دستگاه‌هاي ناوبري و كمك‌ناوبري و فراهم‌سازي تجهيزات و امكانات مطلوب؛ درصدد هستيم نوروز خاطره‌انگيزي را در یک سفر هوائی برای مسافرین فرودگاهی  رقم بزنيم.

وی همچنين الزام تمامی واحدها و ارگان‌هاي فرودگاه را به رعايت حقوق شهروندان و تكريم مسافران و زائران اولويت نخست دانست و افزود: اعمال نظارت‌هاي لازم بر عملكرد واحدها و ارگان‌ها، هماهنگي با گمرك، گذرنامه، سپاه و پليس فرودگاه، ساماندهي مسير دسترسي مسافران و مستقبلين به فرودگاه، زيباسازي محيطي، توسعه فضاي سبز، استفاده از نمادهاي ایرانی اسلامی ونوروزي... و ساماندهي پروازهاي فوق برنامه‌يي در دستور كار قرار دارد.

مديركل فرودگاه بین المللی مهرآباد يكي از معيارهاي اساسي براي ارزيابي عملكرد فرودگاه‌ها را نحوه خدمت‌رساني به مسافران در بازه‌هاي زماني خاص چون ايام نوروز دانست و گفت: فرودگاه مهرآباد  اولین فرودگاه پر تردد کشور است و موقعیت خاص جغرافیایی آن در پایتخت ، فرصتي مغتنم براي خدمت‌رساني متعهدانه و مطلوب به مسافران است و در راستاي نيل به اين هدف نبايد از هيچ قابليت و پتانسيل فردي و سازماني در جهت تكريم و احترام مردم شريف و نجيب ايران مغفول ماند.

ایشان  در جريان اين نشست با معاونين، مديران و روساي ادارات اداره‌كل به رايزني و تبادل نظر پرداخت و از نظرات و پيشنهادات ايشان مطلع شد و ضمن شرح وظايف مسئولان و دست‌اندركاران را براي استقبال از مسافران در ايام نوروز 96، بر لزوم آموزش كاركنان براي برخورد مناسب و خوشرويي و پاسخگويي صريح و شفاف به مسافران تاكيد كرد.

 

-------------------------------------
نظرات