خبر خبر

نشست فصلی مدیریت بحران / میزبان فرودگاه مهرآباد

 

نشست فصلی مدیریت بحران / میزبان فرودگاه مهرآباد

نشست فصلی ستاد مدیریت بحران منطقه 9 تهران در فرودگاه مهرآباد برگزار شد.

به منظور برنامه ریزی برای هماهنگی و تعامل بین سازمان های تخصصی و عمومی منطقه  9  در حوادث بحرانی؛نشست فصلی زمستانی ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه  با حضور کلیه اعضاء در اداره کل فرودگاه بین المللی مهرآباد 9 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه بین المللی مهرآباد ، نشست فصلی ستاد مدیریت بحران منطقه

با حضور مدیران شهری ،نمایندگان ادارات و سازمان های آب و فاضلاب ، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ، مر کز اورژانس تهران ، شرکت برق ، راهنمایی ورانندگی منطقه9، کلانتری ، مخابرات ، شرکت گاز ، شرکت مترو  ، بیمارستان ها  ، هلال احمر ، مرکزبهداشت و ... در سالن اجتماعات اداره کل فرودگاه بین المللی مهرآباد در ساعت 22:00 شب برگزار شد.

در ابتدای نشست دبیر ستاد مدیریت بحران منطقه 9 به موضوع بحران در شرایط خاص پرداخت و نمایندگان هر یک از سازمان های مرتبط با موضوع نظرات و پیشنهادات خود را به بحث و تبادل نظر گذاشتند.

گفتنی است که در این جلسه مهندس رستمی مدیر کل فرودگاه بین المللی مهرآباد بعنوان میزبان این نشست گفت فرودگاه مهرآباد در دل پایتخت می تواند در شرایط اضطراری وبحران یک موقعیت مناسب برای تبدیل بحران به فرصت وکمک به حادثه دیدگان می باشد.

 همانطور که در طول زمان ثابت شده است که پتانسیل وموقعیت فرودگاه مهرآباد در شرایط خاص چون انتقال مجروحین زلزله بم ، انتقال اجساد شهدای منا ، وضعیت خدمت رسانی این فرودگاه در 8سال دفاع مقدس وخیلی مسائل دیگر از این جمله مواردی می باشد که فرودگاه مهرآباد در کنار مدیریت بحران استان در وضعیت اضطراری جهت هرگونه اقدام تعریف شده همواره ادای وظیفه خواهیم کرد .

شایان ذکر است در راستای این نشست اتخاذ تصمیمات بر اساس مبانی مدیریت بحران و هماهنگی بهتر در نحوه عملکرد صحیح و تعامل ارگان ها، نهادها و سازمان های ذی ربط با توجه به اهمیت موضوع و الزام سازمان ها به اجرای بندهای صورتجلسه مقرر شد کلیه مصوبات به سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ارائه تا از طریق این سازمان پیگیری شود.

همچنین در این جلسه هماهنگی لازم در خصوص برگزاری هر چه با شکوهتر مراسم 22 بهمن در میدان آزادی به عمل آمد .

و سپس در پایان جلسه کلیه اعضائ اززیر ساخت های  ایستگاه مترو مستقر در فرودگاه مهرآباد بازدید نمودند .

 

-------------------------------------
نظرات