خبر خبر

12 بهمن در فرودگاه مهرآباد

امام خمینی(ره) در سال ۱۳۵۷ با هواپیمای ایرفرانس ۷۴۷ راهی ایران شد. نقطه عطف به یادماندنی ورود امام(ره) به ایران، فرودگاه مهرآباد بود. در این مراسم یاسر هاشمی، صاحبه عربی همسر حجت‌الاسلام روحانی رئیس جمهور کشورمان، حجت الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات، حجت‌الاسلام محمد مقدم عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون، سیدحسین هاشمی استاندار تهران٬ عباس آخوندی وزیر راه‌وشهرسازی، حجت‌الاسلام مجید انصاری معاون حقوقی رئیس‌جمهور و زهرا مصطفوی دختر امام‌خمینی(ره) حضور داشتند.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه بین اامللی مهرآباد : در این مراسم که با خیر مقدم مه آبادی مدیر عامل شرکت فرودگاهها وناوبری هوائی ایران شروع شد وی در خصوص امام گفت :  امام جامع بین جهاد اکبر و جهاد اصغر و نمونه جمع شدن علم و عمل بود که تکه کلامش خدای تبارک و تعالی بود او حاکمی بود که به رضایتمندی مردم نسبت به حکومت حساس و معتقد به نقش تعیینکننده مردم نسبت به سرنوشتشان بود و خود را خدمتگزار کوچک آنها مینامید.

وی ضمن اشاره به اینکه امام سیاست را از اخلاقیت و معنویت جدا نمیدانست و حکومت را برای مردم، با مردم و در خدمت مردم میخواست گفت: امامی که خدمت به محرومان را بالاترین عبادت میدانست و به مسئولان میفرمود مردم ولی نعمت ما هستند.پس باید در راستای رضایت مندی مردم حرکت نمائیم .

سپس عباس آخوندی در(۱۲ بهمن ۱۳۹۵) در جمع مهمانان سی و هشتمین سالروز گرامی‌داشت بازگشت تاریخی امام خمینی(ره) به ایران در ترمینال ۱ فرودگاه مهرآباد عنوان کرد: امروز، روز ماندگاری در تاریخ ایران است، روز ورود امام به ایران؛ آغاز عصری نو برای ملت ایران است. امروز مصادف با پایان رژیم شاهنشاهی و بازگشت به ملت و استقرار جمهوری اسلامی است.

وی با ابراز امیدواری به آینده ایران، عنوان کرد: خوشبختانه پس از رحلت امام خمینی(ره)، با رهبری آیت‌الله خامنه‌ای انقلاب همچنان توفنده به راه خود ادامه می‌دهد و ما همچنان به همبستگی و آینده ایران خوش‌بینیم.

سپس در بخشی از این مراسم از عفت مرعشی، همسر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به پاس سال‌ها فداکاری در کنار یار دیرین امام خمینی(ره) و انقلاب از سوی وزیر راه و شهرسازی تقدیر شد.

ودر پایان نیز ترمینال 1 فرودگاه مهرآباد وسرود خمینی ای امام ثبت ملی شدند .

 

-------------------------------------
نظرات